Арсенал се развихри в Лига Европа

Снимка: БГНЕС   04 Октомври, 00:01     0

"Артилеристите" заложиха на по-младите си футболисти, но разгромиха Стандарт Лиеж с 4:0

Арсенал постигна втора убедителна победа в груповата фаза на Лига Европа. Лондончани разбиха белгийския Стандард Лиеж с 4:0 на “Емиратс”, като успехът им можеше и да е по-изразителен. Те стигнаха до тази победа, въпреки че Унай Емери даде шанс за изява на някои от младите футболисти, които оправдаха доверието.

18-годишният Габриел Мартинели отбеляза първите два гола, а Джо Уилок направи резултата 3:0 още в 22-ата минута. Дани Себайос се разписа през второто полувреме, когато лондончани пропуснаха още доста възможности.

Арсенал е едноличен водач в група F с пълен актив от шест точки. В следващите срещи на тима му предстоят два двубоя с португалския Витория Гимараеш.