Брентфорд видя сметката и на Ливърпул

02 Януари, 22:58     0

Брентфорд победи Ливърпул с 3:1 у дома, което бе шестият пореден мач във Висшата лига, в който отборът няма загуба.

Домакините поведоха още в 19-та минута, когато Ибрахима Конате се отбеляза автогол. "Пчеличките" удовиха аванса си в 42-та миунта с попадение на Йоан Уиса. Преднитата им можеше да бъде по-голяма, тъй като през първата част бяха отменени два гола.

Гостите от "Анфийлд" започнаха силно второто полувреме и в 50-та минута Алекс Окслейд-Чембърлейн намали изоставането на "мърсисайдци".

Ливърпул продължи да атакува, но без да създаде опасни положения, за да може в края на мача Брайън Мбемо да се възползва от нова грешка на Конате и да оформи крайния резултат.

С този триумф "пчеличките" стигнаха до седмата позиция в таблицата на Висшата лига с 26 точки, само две по-малко от тазвечершния съперник, който остана на шесто място.