"Числата" препънаха и "Тирето" на Армията, Турицов изпорти дузпа в 102-ата минута

03 Юни, 20:28     0

ЦСКА и ЦСКА 1948 направиха самоубийствено 1:1 в мач от четвъртия плейофен кръг на Първа лига. На стадион "Българска армия" зрителите по трибуните станаха свидетели на късна драма, след като домакините получиха правото да изпълнят дузпа в самия край на осемте минути добавено време, но Иван Турицов се провали от бялата точка, а с това предаде инициативата отново на шампионите от Лудогорец, които по-късно тази вечер посрещат Левски.

Двубоят започна с по-дейна игра на гостите, като възпитаниците на Саша Илич трудно успяваха да контролират топката. Първият добър шанс за водачите в класирането се откри пред Тобиас Хайнц, но ударът му мина покрай вратата на Генадий Ганев. ЦСКА постепенно започна да упражнява по-сериозен натиск и усилията на отбора бяха възнаградени в 40-та минута, когато централният защитник Енес Махмутович изненада Ганев с коварен изстрел извън границата на наказателното поле за 1:0. "Червените" можеха да удвоят аванса си чрез Маурисио Гарсес, но шутът му не бе точен. Преди това и Джонатан Линдсет опропасти изгоден шанс за гол след добро подаване на Турицов. В края на полувремето ЦСКА 1948 възстанови паритета чрез Педриньо, който отправи силен удар извън наказателното поле, който свари неподготвен Густаво Бусато. Бразилският страж определено носи вина за попадението, тъй като топката мина през ръцете му.

След почивката ЦСКА можеше да си върне преднината чрез Хайнц, но изстрелът му от пряк свободен удар срещна напречната греда. Гостите опитаха да затруднят Бусато, но шутът на Парвизджон Умарбаев бе много неточен. В следващите минути се игра главно пред вратата на Ганев, но играчите на Илич опитваха да стигнат до попадение предимно чрез центрирания, които така и не даваха резултат. Така се стигна до осемминутното продължение, дадено от главния съдия Радослав Гидженов, в което при поредното подаване в наказателното поле, този път от Амос Юга, влезлият от пейката Дюкенс Назон игра с глава и топката срещна ръката на противников състезател. След проверка на ВАР монитора край страничната линия, Гидженов посочи бялата точка, а зад топката застана 100-процентовият през сезон Турицов. Бранителят на "армейците" обаче стреля покрай вратата и така пропусна да донесе аванс от четири точки на върха за неговия тим, преди Лудогорец да приеме Левски.

Разликата между ЦСКА и разградчани е само две точки, като "зелените" ще имат възможност отново да държат съдбата в ръцете си, ако постигнат успех над "сините", повеждайки с точка в битката за титлата. ЦСКА 1948 от своя страна има актив от 63 пункта, на две пред Левски в битката за третото място, което дава право на участие в евротурнирите догодина. В последния кръг от сезона в първата шестица възпитаниците на Атанас Рибарски са домакини на Локомотив Пд, докато за Илич и компания предстои Вечно дерби с Левски идната сряда на Националния стадион "Васил Левски".