Дамите на Академик с очаквана загуба от Шампион 2006

05 Февруари, 00:48     0

Шампион 2006 стигна до трети последователен успех във Втората тройка от женската А група и продължава да е непобеден. Момичетата на Ирена Колева отказаха Академик Пловдив със 73-65 в мач от четвъртия кръг. В зала „Олимпиада“ столичанки се откъснаха още през първото полувреме и до края осуетиха опитите за обрат на момичетата, водени от Елена Петрова. Столичанки могат да се похвалят с пълен актив от три успеха, докато „студентките“ са втори с една победа и две загуби. На 24 февруари Шампион ще приеме Локомотив София, а 12 дни по-рано „железничарките“ ще приемат Академик. Началото предложи размяна на успешни стрелби. В главни действащи лица се превърнаха Златка Кьосева и Анастасия Калева за домакините, а от другата страна добре им опонираха Валентина Веселинова и Мария Светосалвова. Въпреки това домакините се пребориха за разлика от 3 точки след 10 минути игра. Пловдивчанки продължиха да се радват на минимална преднина в началото на втората част. Постепенно гостите се активизираха с дружни усилия на Елена Димова, Анджела Стамболян, Елена Драгоева и Александра Черакчиева, за да поведат с 36-27 на полувремето. При подновяването на играта Веселинова и Димова се постараха столичанки направиха така, че авансът на столичанки да скочи до двуцифрени изражения. До края на предпоследния период изявите на Мила Кръстева не дадоха желания ефект на „студентките“ и тимът от София дръпна с 8 точки. Димова и Веселинова върнаха двуцифрената разлика на Шампион в началото на финалната десетка. Отборът от Пловдив не се даде толкова лесно и до известна степен върна интригата с помощта на Десислава Хилендарова,  Кьосева, Калева и Кръстева, стопявайки изоставането му само до 3 точки, но Стамболян и Димова сложиха точка на спора в края на мача. Елена Димова бе над всички за победителките с 22 точки и 15 борби. Валентина Веселинова записа 20, 5 овладени под двата ринга топки и 4 тройки. Анджела Стамболян регистрира 14 и 6 овладени под двата коша топки. Анастасия Калева завърши с 16 точки и 10 борби за Академик. Мила Кръстева има 15 и 14 овладени под двата ринга топки, Златка Кьосева финишира с 14 и 7 овладени под двата коша топки. Десислава Хилендерова приключи с 13 и 11 борби.