Десподов блесна за Каляри

18 Юли, 13:43     0

Българският футболист отбеляза два гола за победата с 5:0 над Виченца в контрола

Най-добрият футболист на България Кирил Десподов се отчете с два гола при победата на Каляри в контролата срещу Виченца. Родният национал започна титуляр за "черно-сините", като отбеляза второто и третото попадение за тима си, който спечели с 5:0.

Нападателят първо удвои 16-ата минута, когато получи топката с гръб към вратата, обърна се рязко и стреля, последва рикошет в бранител, след което топката влезе в мрежата. В 34-ата минута Десподов обра овациите на публиката с фантастичен гол с пета. Бързият футболист засече по страхотен начин центриране на Марко Паяч на първата греда, като с неудобния си ляв крак демонстрира класата си, вкарвайки за 3:0. Минута след това Десподов беше заменен. Преди него опитният ветеран Жоао Педро беше дал аванс на. Каляри от дузпа в 15-ата минута. Останалите попадения в мача бяха дело на Рагатцу (85) и Паволети (89), които се разписаха в последните минути.