Гуардиола спечели дуела с Анчелоти

Снимка: БГНЕС   01 Януари, 21:37     0

Манчестър Сити стартира годината с успех, след като победи Евертън с 2:1

Шампионът на Англия Манчестър Сити победи Евертън с 2:1 в първия си двубой за 2020 година, който противопостави двама от най-добрите треньори в света Хосеп Гуардиола и Карло Анчелоти.

Гол на Жоао Кансело беше отменен заради засада след VAR в 14-ата минута, а след това технологията реши, че няма дузпа за Сити за действие срещу Рияд Марез.

Въпреки това Сити нанесе своя удар между 51-ата и 58-ата минута с попадения на Габриел Жезус. Евертън върна едно попадение в 71-ата минута за 1:2, когато се разписа Ричарлисон, но до края резултатът остана непроменен.

"Гражданите" са трети в класирането и продължават битката за титлата, макар да изостават на 11 точки и да са с два мача повече от Ливърпул. Евертън пък остава на 10-о място.