Хебър и Пирин оцеляха, Берое на бараж за оставане в А група

05 Юни, 20:50     0

Хебър и Пирин гарантираха мястото си в А група, а Берое отива на бараж срещу Спортист (Своге) за оцеляване в елита. Две грешки на вратаря на заралии Иван Гошев се оказаха ключови за победата на пазарджиклии.

Домакините излязоха напред в края на първото полувреме, когато Ивайло Михайлов оползотвори асистенция на Робер Мазан и наказа лошо излизане на Иван Гошев. Тонислав Йорданов изравни резултата в 82-рата минута, когато изпълни безкомпромисно дузпа, отсъдена за нарушение на Марк-Емилио Папазов срещу Густаво Каскардо. Нова вратарска грешка на Гошев донесе успеха за Хебър, а в добавеното време Марк-Емилио Папазов се разписа 2:1. Секунди след това той добави още едно попадение за крайното 3:1.

Пирин си гарантира оставането в efbet Лига, след като победи Спартак Варна с 2:0 в двубой от последния кръг на родния шампионат. По този начин „орлетата“ събраха 34 точки и излязоха на 11-о място в крайното класиране, докато „соколите“ завършиха престоя си в елита на България на последната позиция с 25 точки.

Даниил Кондраков вкара за "орлетата", след като Мартин Смоленски се справи между трима и подаде към украинеца, който с пета порази мрежата на "соколите". Вячеслав Велев вкара втори гол за Пирин в 15-ата минута, когато с глава засече центрираната от корнер топка от Венцислав Бенгюзов и я прати в мрежата на Спартак, оформяйки крайния резултат.