Хебър изплува до зоната на баража след бой по Септември с 3:1

26 Май, 21:24     0

Хебър съхрани надеждите си за оцеляване в елита след хубава победа с 3:1 над прекия си конкурент Септември(София). Точни за първия домакински успех на пазарджиклии от началото на годината бяха Георги Търтов(45+2), Алекс Серано(81) и Стефан Цонков(88). За гостите почетен гол вкара Кристиян Пешов(78).

Така след като изигра най-силния си мач от началото на сезона,  Хебър задмина съперника си от София и вече е с 26 точки на 14-а позиция, докато Септември остана 15-и с 25 пункта.

Двубоят на стадион "Георги Бенковски" започна с директен футбол и без всякакво разузнава, като постепенно домакините взеха контрола над играта и превърнаха в стрелбище пеналтерията на столичани.

Още в 5-ата минута на срещата Венсан Марсел стреля над вратата. Същото стори и Роберт Мазан пет минути по-късно. В 20-ата минута Георги Вълчев пробва късмета си с шут от далечна дистанция. Ударът беше доста плътен, но му липсваше много малко точност, за да се превърне в красиво попадение.

В 22-ата минута стражът на Септември Димитър Шейтанов направи страхотно спасяване, след удар на Алехандро Серано. Секунди след това пък Стефан Цонков се озова на огнева позиция в наказателното поле на Септември, но от близко разстояние не успя да прати топката във вратата на Шейтанов и уцели десния страничен стълб. Хебър продължи да "загражда" своя опонент и в следващите минути, като на гол просто миришеше. В 26-ата минута отново Шейтанов с една ръка спря Георги Вълчев в опита му да отбележи с хубав и плътен шут от границата на наказателното поле.

Шейтанов показа, че има ден минути по-късно. Вратарят на гостите отново беше на мястото си след нов удар с глава на Алехандро Серано, който за втори път в мача не се размина с гола.

Пет минути преди края на първото полувреме натискът на домакините даде нужния резултат, след като Венсан Марсел се разписа за 1:0. Радостта на пазарджиклии обаче бе помрачена заради намесата на ВАР и голът бе отменен поради контакт между Марк-Емилио Папазов и вратаря Шейтанов.В добавеното време на първата част все пак правдата възтържествува. Октай Хамдиев получи топката в наказателното поле на столичани и шутира много силно, но Шейтанов отново реагира чудесно, кълбото обаче отиде към Георги Търтов, който отблизо с глава откри резултата - 1:0.

Втората част започна равностойно и без опасности пред двете врати в първите 15 минути.

В 65-ата Петър Дебърлиев трябваше да се намесва. Вратарят плонжира добре след шут на Валентин Йосков по земя. В 78-ата Стефан Милич се пребори в наказателното поле на Хебър и подаде с глава към Кристиян Пешов, който прати топката във вратата на домакините. Първоначално страничният съдия вдигна своя флаг за засада, но ВАР отново бе на страната на гостите и потвърди гола 1:1. Пазарджиклии много бързо реагираха на студения душ и се вдигнаха на финален щурм, който много бързо бе увенчан с успех.

В 81-вата минута Лорен Марузин избяга на Кристиян Пешов и центрира към Алекс Серано, който с техничен удар от въздуха не остави никакви шансове на Шейтанов за намеса и отново изведе Хебър напред - 2:1.

Пазарджиклии сложиха точка на спора малко преди края на срещата. Бранител на гостите опита да изчисти след центриране, но вместо това прати топката към Цонков, който отблизо с глава не сбърка за крайното 3:1.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев-К, 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Гарсия, 97. Венсан Марсел, 10. Марк-Емилио Папазов, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов  Септември: 21. Димитър Шейтанов, 14. Мартин Стоянов, 26. Константин Чешмеджиев, 24. Стефан Милич, 16. Кристиян Пешов, 18 Петър Чуич, 20. Красимир Станоев, 17. Симеон Александров, 6. Атанас Кабов, 3. Мартин Петков, 9. Валентин Йосков;