Илиян Радулов отпадна на Ролан Гарос след трисетов трилър срещу бразилец

07 Юни, 16:59     0

Пловдивчанинът Илиян Радулов отпадна в третия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Франция по тенис при юношите. Поставеният под номер 5 Радулов отстъпи с 6:3, 2:6, 3:6 на №10 в схемата Жоао Фонсека (Бразилия). Срещата продължи точно 100 минути.

Българинът направи серия от три поредни гейма от 2:2 до 5:2 и спечели първия сет с 6:3. Във втората част Илиян загуби три поредни гейма от 2:3 до 3:6. В третата решителна част Радулов върна ранен пробив за 2:2, но отново беше пробит за 3:5. След това Фонсека затвори мача на собствен сервис.

Преди този мач Илиян постигна победи над Алексей Панарин от Русия с 6:7(3), 6:4, 6:1 и над Пол Барбие Газьо от Франция със 7:6(5), 7:5. Доброто представяне в Париж със сигурност ще придвижи голямата ни надежда в мъжкия тенис с доста места напред в световната ранглиста.

Ива Иванова отпадна в третия кръг на сингъл на Откритото първенство на Франция по тенис при девойките. 16-годишната българка загуби от поставената под номер 2 своя връстничка Клерви Нгунуе (САЩ) с 1:6, 2:6 за 57 минути.

Иванова ще има възможност да вземе реванш от съперничката в схемата при дуетите, в която тя и Кара Мария Местер (Румъния) ще играят за място на четвъртфиналите срещу поставените под номер 6 американки Нгунуе и Тайра Катерина Грант.