Локо Пд врътна хикс със силни руснаци в Турция

29 Януари, 19:28     0

Локомотив (Пловдив) врътна 1:1 с руския елитен Пари (Нижний Новгород) в поредната си контрола на турска земя. Бубакар Дион откри за "смърфовете", но Вячеслав Кортов изравни за тима от Премиер лигата.

Досега “смърфовете” бяха загуби от Динамо (Тбилиси) - 0:2, Младост (Лучани) - 1:3 и и Прищина - 1:3 и победиха Зоря (Луганск) - 1:0. В България регистрираха поражение от Хебър - 0:1.

Пловдивчани откриха резултата в 21-ата минута. Тогава Ерик Сорга намери в наказателното поле Бабакар Дион и белгиецът успя да се преори със защитник и да стреля успешно за 1:0.

В 54-ата минута руснаците изравниха. Вячеслав Кротов се оказа на добра позиция и простреля Динко Хоркаш.

До края на мача ново попадение не падна, въпреки че и двата отбора имаха по няколко добри атаки. Така Локомотив (Пловдив) завърши лагера си в Турция с равенство, а последната контрола преди подновяването на шампионата ще е на 3 февруари срещу Марица.

Локомотив Пловдив - Пари 1:1

1:0 Дион 21, 1:1 Кротов 54

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 13. Матеус, 4. Паскалев, 19. Петрович, 50. Томашевич, 34. Витанов, 33. Каракашев, 14. Илиев, 21. Александров, 7. Дионе, 9. Сорга

ПАРИ: 1. Анисимов, 17. Набиуллин, 8. Майга, 24. Гоцук, 44. Корнюшин, 89. Стоцкий, 78. Калинский, 4. Жигулев, 10. Милсон, 9. Кротов, Яковлев.