Локо загря за пролетта с обрат срещу Марица

03 Февруари, 14:09     0

Локомотив победи Марица с 2:1 в последната си контрола преди рестарта на първенството. Черно-белите стигнаха до обрат, след като Веселин Марчев откри за кършиякалии като наказа родния си отбор. Малко преди почивката Мартин Паскалев изравни, а новото попълнение Педриньо с гол шедьовър зарадва премръзналите фенове на Лаута.

В първия кръг от пролетния полусезон тимът на Александър Томаш приема Ботев (Враца), а Марица ще играе със Спартак (Плевен) в Пловдив.

В 10-ата минута Димитър Илиев се оказа на добра стрелкова позиция, но ударът му от въздуха премина високо над вратата.

Малко след това Илиев и Ерик Сорга добре взаимодействаха помежду си, а последният бе много близо до това да открие резултата. Естонският нападател нанесе опасен изстрел от близко разстояние, но не намери целта.

Футболистите на Марица отговориха с удар на Маламов, който обаче прелетя встрани от левия страничен стълб на Илко Пиргов.

В средата на първото полувреме Валери Домовчийски пусна страхотно извеждащо подаване към Веселин Марчев, който излезе очи в очи с вратаря на "смърфовете" и хладнокръвно го преодоля.

Само няколко минути по-късно пред Марица се откри нова добра голова възможност. Играчите на Николай Димитров организираха добра атака, при която Станислав Маламов бе изведен на страхотна позиция, но той се засуети и защитата на Локо се справи.

Малко преди да измине половин час игра Петър Атанасов стреля силно от малък ъгъл, но Пиргов внимаваше и отрази удара.

В следващите минути Денислав Александров, Димитър Илиев и Йосип Томашевич опитаха да застрашат вратата на Илия Николов, но без успех.

В 38-мата минута Локомотив изравни резултата, след като Мартин Паскалев бе оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят засече с глава центриране отдясно на Бабакар Дион и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл.

Гостите стигнаха до първата опасна ситуация след почивката. Станислав Маламов стреля извън наказателното поле, но Илко Пиргов нямаше проблем да улови.

В 54-ата минута Стефан Попов получи отлично подаване в пеналтерията на Локо (Пд), но изстрелът му от воле бе доста неточен.

10 минути преди края на редовното време Олджай Алиев падна в наказателното поле след съприкосновение с Джовани Трупе, но главният съдия бе категоричен, че няма основание да отсъди дузпа.

Малко след това стражът на Марица действа много съобразително и пресече извеждащ пас към Бабакар Дион, от който със сигурност щеше да се стигне до опасност пред вратата на "пиратите".

В 88-мата минута Ивайло Димитров действа много добре по левия фланг, след което центрира към наказателното поле, а там Педриньо засече топката от въздуха и донесе успеха на своя отбор.

ЛОКО (ПД) 2:1 МАРИЦА

0:1 Веселин Марчев (23)1:1 Мартин Паскалев (38)2:1 Педриньо (88)

ЛОКО (ПД): 1. Илко Пиргов, 13. Матеус Силва, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов, 19. Денислав Александров, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Ерик Сорга;

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 19. Мартин Газиев, 23. Соломон Джеймс, 15. Христиан Димитров, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 90. Петър Атанасов, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски.