Локо завърши сезона на Лаута с победа 2:1 над Черно море

02 Юни, 22:06     0

Локомотив Пловдив завърши сезона на Лаута с победа 2:1 над Черно море. Това бе първи успех за черно-белите в първата шестица, а в последната среща за първенството те гостуват на ЦСКА 1948. Двубоят ще се запомни и с това, че за пловдивския тим играха трима юноши. Отлично се включи с асистенция роденият през 2004 г. Петър Андреев, наборът му Иван Михайлов и 16-годишният Аксел Велев. Преди началото на двубоя бяха почетени ветераните, които преди 40 години спечелиха първия трофей в клубната история - Купата на Съветската армия. Димитър Илиев и Джовани от дузпа вкараха за домакините, а за гостите точен бе Мишаел.

В 11-ата минута Велислав Василев бе намерен на скорост в наказателното поле на домакините и опита подаване, но Томашевич пресече в най-ключовия миг.Хорхе Сегура след половин час игра се извиси над всички и с глава засече центриране на Джовани, но стреля встрани от вратата на Георги Георгиев.В 44-ата минута бе най-чистото положение за Локомотив. Джовани и Бабакар Дион останаха сами срещу единствения защитник на гостите Виктор Попов. Джовани обаче подаде неточно в крака на Попов.

На полувремето старши треньорът на Локомотив Александър Томаш извърши две смени. В игра влязоха Петър Андреев и Кристиан Мендоса вместо Георги Каракашев и Христо Иванов.В 50-ата минута Джовани остана сам срещу вратаря Георгиев, но би встрани.

ГОООЛ! Димитър Илиев откри за Локомотив в 52-ата минута след великолепна асистенция на Петър Андреев. Юношата Андреев проби по дясното крило и поднесе топката на Илиев, за който остана само да я насочи в мрежата.В 60-ата минута Томаш направи трета смяна. На мястото на Трупе влезе юношата Иван Михайлов.ГОООЛ! При центриране на Николай Златев от фаул  Живко Атанасов от аутлинията върна към Мишаел, който с глава изравни в 76-ата минута.

ГОООЛ! Джовани от дузпа отново изведе Локомотив напред в 89-ата минута. Реферът Георги Димитров посочи бялата точка след нарушение срещу Димитър Илиев. Първоначално Димитров не маркира нарушението, но бе извикан на ВАР и тогава даде дузпата.

В 6-ата минута на добавеното време 16-годишният Аксел Велев влезе вместо Джовани.

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 50. Йосип Томашевич, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Маркес

Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Александър Георгиев, 21. Иван Михайлов, 19. Кристиан Мендоса, 25. Петър Андреев, 9. Аксел Велев, 11. Веселин Празов, 20. Росен Кръстев, 3. Мерт Салим

Старши треньор: Александър Томаш

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов (К), 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 10. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 77. Стефан Велев, 35. Арлинд Дакай, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 28. Влатко Дробаров, 71. Васил Панайотов, 32. Мартин Дичев,  33. Мишаел Алвес, 7. Матеус Ферейра, 39. Николай Златев, 44. Берк Бейхан, 9. Атанас Илиев

Старши треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Давидов