НА ЖИВО! България - Черна гора 0:1

24 Март, 20:41     0

България и Черна гора играят при 0:1 първия квалификационен мач от Група “G” за Евро 2024.

В 27-ата минута Кирил Десподов осъществи добър рейд в полето на гостите и подаде на нахлуващия отляво Илия Груев. Последва изстрел с левия крак на халфа на Вердер (Бремен) и спасяване с крак на Миятович. Ситуацията мина и през VAR, за да се види дали няма нарушение срещу Груев в мига на неговия удар, но дузпа не беше отсъдена.

След почивката в игра за гостите се появи звездата Стеван Йоветич. В 51-ата минута Спас Делев намери Десподов на скорост пред пеналтерията на черногорците, но изстрелът на българския голмайстор профуча над вратата. В 60-ата минута Младен Кръстаич извърши две смени - Янис Карабельов и Никола Илиев замениха Християн Петров и Илиан Илиев.

Изключително груба грешка допусна състава на България в своята половина в 70-ата минута. Двете резерви Стеван Йоветич и Владимир Йовович се възползваха от непохватното разиграване на бранителите ни, след което по прецизен начин не оставиха шансове на Наумов. Никола Кръстевич вкара на празна врата за 0:1.

България - Черна гора 0:1

0:1 Никола Кръстевич 70

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 15. Христов, 23. Антов, 3. Петров, 13. Стоянов, 4. Груев, 20. Кръстев, 22. Илиев, 17. Йорданов, 9. Делев, 11. Десподов

ЧЕРНА ГОРА: 1. Миятович, 3. Радунович, 5. Вуячич, 15. Савич, 7. Вешович, 14. Савичевич, 19. Шчекич, 8. Бакич, 17. Хакшабанович, 23. Марушич, 11. Кръстович

- Да се срещем вечерта? - Омъжена съм! - Тогава през деня?