НА ЖИВО! Литва - България 2:1, Димитър Илиев изпусна дузпа

09 Октомври, 17:44     0

Литва и България играят при 2:1 шестия си мач от квалификациите за Световното първенство в Катар. Мачът се играе на изкуствения терен на стадиона на литовската федерация във Вилнюс. Ласикас вкара след перфектна контра отляво в 14-ата минута. Новиковас проби и поднесе топката на крака на Ласикас, който не сбърка за 1:0

Димитър Илиев изпусна да вкара от дузпа в 14-ата минута, след като бившият вратар на Ботев Шеткус плонжира вдясно и улови топката с две ръце. След изпълнение на корнер на Вайткунас, Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле при борба за топка. Домакините бурно протестираха, но ВАР потвърди решението на съдията.

Кирил Десподов изпълни перфектно от пряк свободен удар, топката мина над стената и влетя в мрежата на домакините за 1:1 в 64-ата минута.

ЛИТВА - БЪЛГАРИЯ 1:1

1:0 Ласикас 18, 1:1 Кирил Десподов 64

ЛИТВА: Шеткус, Вайткунас, Климавичиус, Шаткус, Баравякас, Сливка,  Мегелайтис, Черних, Новиковас, Ласикас, Лаукжемис

БЪЛГАРИЯ: Мартин Луков, Андреа Христов, Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Петър Витанов, Кристиян Малинов, Георги Йомов, Тодор Неделев, Кирил Десподов, Димитър Илиев.

СЪДИЯ: Евгени Арановски (Украйна)СТАДИОН: “LFF”, Вилнюс

Източник: marica.bg