Нишикори развали рождения ден на Григор Димитров

Снимка: БТА/АР   16 Май, 18:31     0

Григор Димитров загуби с 1-2 (7:6, 5:7, 4:6) от Кей Нишикори за около 3 часа в първата си среща от Мастърс турнира в Рим. Българинът днес става на 27 години и можеше да си направи подарък на корта, но записа четвърта загуба от японеца в петия мач помежду им.

Първият сет започна с гейм на нула за Димитров, като играта бе равностойна до 2-2. Тогава Нишикори осъществи пробив в оспорван гейм, в който поведе с 40:0, но успя да се наложи едва с шестия си брейкпойнт. До края всеки печелеше подаванията си, за да се стигне до пробив на нула за Григор и 5:5. Българинът взе нов "чист" гейм и поведе с 6:5, но се стигна до тайбрек. Там двамата си размениха по един пробив до 4:4, след което Григор удари японеца в края за 6:4 и взе сета със 7:4 след нов пробив.

Вторият сет тръгна равностойно и до 3:3 нито един от двамата не успя да пробие съперника. Това стана за 4:3 в полза на Димитров в седмия гейм, но японецът върна пробива още в следващия гейм и го затвърди на нула за 5:4. Григор стигна до 5:5 и най-логичното в сета беше да отиде в тайбрек. Нишикори обаче успя да пробие Димитров при 6:5 в своя полза и изравни сетовете с пробив в последния гейм за 7:6, пише "Блиц".

Третата част не предложи нещо по-различно и напрежението продължи през целия трети сет. Григор проби съперника за 3:2, но японецът върна интригата за 4:4, което се случи и във втория сет. За съжаление на Григор се повтори и друг сценарии от втората част и Димитров отново загуби след пробив последния гейм за крайното 4:6 в сета.

В следващия кръг Нишикори ще срещне Филип Колшрайбер, справил се по-рано днес с Джак Сок с 6:4, 6:3.