Осакатен Хебър удари с 3:1 Берое и се върна в топ-3

27 Март, 11:22     0

Волейболният шампион Хебър преодоля успешно Берое при гостуването си в Стара Загора, след като се наложи над домакините с 3:1 (25:19,  26:24, 21:25, 26:24 ) в двубой, от 21-ви кръг  на efbet  Супер Волей, игран пред пълните трибуни на зала „Иван Вазов“. С това волейболистите от Пазарджик записаха своята 15-а победа и с 47 точки се утвърдиха в тройката на класирането.

Хебър се справи успешно, въпреки отсъствието на  основни играчи, както и поредна контузия, която извади Мартин Симеонов в края  на третия гейм. Здравословни  проблеми продължават да измъчват тима, като в този мач извън основния състав  останаха четирима - Джулио Саби, Якопо Масари, Трифон Лапков и Иван Латунов.

Селекционерът Камило Плачи започна с Тодор Алексиев и Мартин  Симеонов в посрещане,  а като диагонал в стартовия състав бе Пламен Шекерджиев. Като полеви играч пък бе записан либерото  Петър Каракашев, който също отбеляза минути на полето и помогна на тима. Да края на мача Плачи извъртя целия  си наличен състав, като в четвъртата част се наложи и поредната рокада на схемата на игра.

Въпреки негативната ситуация пазарджиклии спечелиха първия гейм без проблеми. Мотивацията бе огромна и гостите тръгнаха ударно с 4:0. Сервисът  бе основно оръжие, като направи разликата. След изпълнения на Мартин Симеонов разликата скочи на 14:9, а серията на Пламен Шекерджиев я увеличи на 19:12 и Хебър затвори гейма с разлика.

Във втората част домакините се съвзеха и на свой ред демонстрираха способности. Играта се завърза и имаше паритет. Диагоналът на  домакините Спас  Байрев се разигра и развоя вървеше точка за точка до 21:21. В този момент две поредни грешки  на беройци дадоха предимство на гостите 23-21. Хебър поведе с 24:22,но изпусна два геймбола, а Берое изравни 24:24.   В решителните моменти шампионите показаха класа и устойчивост и наложиха волята си 26:24 за 2:0.

В третата част домакините най-сетне успяха да зарадват своите привърженици. Много силни минути отбеляза отново Спас Байрев, а Берое поведе с 20:15. Това бе ключов момент. Домакините запазиха аванса си и взеха гейма, като намалиха 1:2. В самия край на гейма Мартин Симеонов се приземи лошо след атака и  се контузи, като излезе принудително от игра.

Това принуди Камило Плачи да прибегне до поредна рокада в игровата схема, като Пламен Шекерджиев се върна в посрещане , а централният блокировач Илия Петков излезе като  диагонал. Играта тръгна равностойно. Наложи се в средата невъзстановения Трифон Лапков да влезе в игра. В края на гейма майсторството и класата на шампионите  си каза думата. Хебър поведе с 24:20, но загуби 4 гейм бола. В крайна сметка опитът натежа, гостите запазиха хладнокръвие и се наложиха с 26:24, а с това спечелиха и с крайното 3:1.

За най-полезен състезател- MVP на мача бе избран централният блокировач на Хебър Николай Николов. Реализатор в мача бе Спас Байрев, който завърши с със страхотните 31 точки ( 2 аса, 3 блока) но и това не помогна на беройци.

С най-голям актив за победата бе Тодор Алексиев с 21 точки ( 1 блок). Пламен Шекерджиев добави 17 точки за успеха (3 аса, 3 блока).

Източник: marica.bg