Реал Мадрид победи Борусия в голово шоу

Снимка: БТА/АР   07 Декември, 12:08     0

Реал Мадрид победи Борусия Дортмунд с 3:2 в зрелищен двубой от група "H" на Шампионската лига, състоял се на стадион "Сантяго Бернабеу". Европейският първенец тотално надигра Борусия през първата част и заслужено дръпна в резултата с голове на Борха Майорал и Кристиано Роналдо след само 12 минути игра.

Малко преди почивката обаче Пиер-Емерик Обамеянг намали, а в началото на второто полувреме отново габонецът сензационно изравни. Реал наложи свиреп натиск, който даде резултат в 81-ата минута при гола на Лукас Васкес.

Воденият от Зинедин Зидан отбор завърши на второ място в групата с актив от 13 точки, докато Борусия Дортмунд е трети с едва два пункта и през пролетта ще играе в Лига Европа заради по-добрите си показатели в директните мачове с четвъртия АПОЕЛ, който също остава с две точки.