Спартак Пловдив догони Сливен на два пъти навън за крайното 2:2

28 Май, 21:10     0

Спартак (Пловдив) завърши при 2:2 гостуването си на Сливен в последния мач от 37-ия кръг на Трета Лига, Югоизточна група.

Кючукпарижани на два пъти догонваха в резултата, като и четирите попадения паднаха след почивката.

Първо Кристиян Стоилов се възползва от грешка в центъра на защитата на гостите и вкара за 1:0 в 50-ата минута. Треньорът на Спартак Данаил Бачков реагира своевременно и пусна в игра Тодор Тимонов на мястото на капитана Кирил Георгиев. Точно Лимона центрира от фаул, отсъден за нарушение срещу Георги Лазаров и в мелето Мартин Стоилов от Сливен си отбеляза автогол в 66-ата минута.

Седем по-късно обаче отново Кристиян Стоилов изведе домакините напред в резултата, възползвайки се от хитър пас на ветерана Иван Стоянов.

Тодор Тимонов обаче не бе казал последната си дума в мача. След негово центриране Георги Лазаров ефектно с глава фиксира крайния резултат 2:2.

Така Спартак е на седма позиция в класирането, а в последния кръг приема нима на Сокол (Марково). Двубоят на стадион "Пловдив" е на 4 юни от 18 часа.