ЦСКА и Лудогорец с убедителни победи

02 Декември, 19:45     0

Претендентите за шампионската титла ЦСКА и Лудогорец спечелиха убедителни победи в днешните си мачове. Армейците удариха Локо (Сф) с 2:0, а в герой се превърна Георги Йомов. Националът асистира на празна врата при първия гол на Жорди Кайседо (46) и вкара втория в 92-ата минута.

Така ЦСКА си върна второто място и вече има 32 точки в своя актив. Локомотив София, от своя страна, остана с 15 пункта на 11-о място.

Лудогорец разгроми с 4:1 Арда в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. При по-голяма концентрация в определени ситуации успехът на делиорманци можеше да бъде и по-изразителен. Пиерос Сотириу реализира на два пъти, а по един гол добавиха Жордан Икоко и Кирил Десподов. За гостите от Кърджали се разписа Спас Делев.

ЦСКА 1948 надхитри Пирин с 1:0 при домакинството си на Пирин (Благоевград). Единственият гол падна от дузпа в добавеното време на първото полувреме. Негов автор стана националът Ивайло Чочев, който опъна мрежата с безпощаден удар. След почивката хората на Уорън Фийни също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Даниел Наумов спаси изстрела на Станислав Манолев и донесе победата на "червените".

Източник: marica.bg