Втора победа за „Монтана“ в Адреатическата лига

12 Октомври, 17:44     0

Отборът на "Монтана" победи словенския "Цинкарна-Целе" с 82:78 в среща от втория кръг на турнира за Купата на Адриатическата лига. Това е втори успех за възпитаничките на треньора Стефан Михайлов, които миналата сряда отново в зала „Младост” разгромиха сръбския Кралево с 82:61. Очаквано двубоят с настоящи носител на трофея бе много по-оспорван. Гостите водеха в резултата почти до почивката, но 31-секунди преди края на втората част домакините излязоха напред след кош на американката Сара Бут за 39:38. Монтанчанки изиграха много силно третата част и четвъртата част. Даниела Петева, Христина Иванова и Виктория Стойчева впечатлиха с играта си последните минути и донесоха победата на Монтана. Сара Бут и Христина Иванова бяха най-резултатни за Монтана с 18 точки.