17 медала за състезателите на “Пентатлон” на Държавното първенство

15 Март, 09:35     0

Състезателите на спортен клуб “Пентатлон" (Пазарджик) спечелиха 17 медала на провелото се през изминалата седмица в София Държавно първенство по фехтовка - индивидуално и отборно с оръжие шпага. Надпреварата бе за момчета и момичета на възраст от 11 до 20 години.

Шампионски титли завоюваха: Михаела Стефанова (девойки до 20 години), Теодор Петров (юноши до 15 г.), Даниел Куртаков (момчета до 13 г.) и Радостина Куртакова (момичета до 11 г.)

Сребърни медали спечелиха: Кристина Денина (девойки до 20 години), Михаела Стефанова (кадетки до17 г), Християн Василев (момчета до 13 години), Радостина Куртакова (момичета до 13 години) и Симеон Серев (момчета до 11 години).

Бронзов медал в индивидуалното класиране спечели Виктория Кузева при момичетата до 13 години.

В отборните състезания сребърни медали спечелиха отборите в състав: Радостина Куртакова, Виктория Кузева, Ваня Янева (момичета до 13 г.), Габриел Петров, Християн Василев, Никола Георгиев (момчета до 13 г.), Теодор Петров, Габриел Петров, Християн Василев (юноши до 15 г.), Михаела Стефанова, Кристина Денина, Цветелина Тодорова (кадетки до 17 г.),Теодор Петров, Калоян Костадинов, Денис Тачгюн и Габриел Петров (при кадетите до 17 години).

Бронзови медали спечелиха и отборите при момичетата до 15 години в състав - Елена Денина, Виктория Велкова, Никол Чипилова и Цветелина Тодорова, както и при младежите до 20 години - Теодор Петров, Любомир Германов и Калоян Костадинов.