370 грации показват умения на турнира по художествена гимнастика "Ледена кралица на Аида" в Хасково

19 Октомври, 16:01     0

Започна турнирът по художествена гимнастика "Ледена кралица на Аида" в Хасково. Участват 370 грации от 15 клуба.

Най-малката състезателка е на 3 г. Организатор е хасковският клуб "Аида" с председател Яна Михайлова с подкрепата на федерацията и общината.

Състезанието в спортна зала "Дружба" откри кметът на Хасково Станислав Дечев.

"Радвам се, че имам честта да открия първото издание на турнира "Ледена кралица на Аида". Надявам се с общи усилия да направим това състезание традиционно. С цялото си сърце пожелавам на всички състезатели успех на килима в Хасково и вярвам, че в тази зала днес играят бъдещите златни момичета на България", каза в приветствието си градоначалникът Дечев.

Той благодари на президента на клуб „Аида“ Хасково Яна Михайлова за упоритата и всеотдайна работа с талантливите деца на Хасково.  "През тази седмица Хасково спечели отличието "Кмет на годината" в категория "Спорт и младежки дейности". Това признание се дължи на работата на нашите треньори, на децата и техните родители. Тази награда е Ваша", категоричен бе  Станислав Дечев.

Градоначалникът беше отличен със специална купа за изключителния му принос за развитието на спорта в Хасково. Станислав Дечев и главният съдия на турнира наградиха победителите в първите възрастови групи в индивидуалното състезание.