Албания вкара най-бързия гол на еврофинали, но накрая Италия ликува

16 Юни, 00:41     0

Италия започна защитата на европейската си титла с победа над Албания. Италианците се наложиха с 2:1, след като допуснаха най-бързия гол в историята на Европейските първенства.

Недим Байрами зашемети италианците и зарадва огромната албанска публика в Дортмунд, като откри резултата след само 23 секунди. Така албанският футболист подобри предишния рекорд за най-бърз гол на Еврото, поставен от руснака Дмитрий Кириченко през 2004 г., който беше 67 секунди.

Въпреки това и отговорът на Италия беше бърз, като Алесандро Бастони изравни с глава в 11-ата минута, а Николо Барела изведе „адзурите“ в 16-тата минута.

От този момент нататък отборът на Лучано Спалети изглеждаше много по-стабилен. Въпреки това албанците получиха добър шанс да отбележат в самия край на срещата, но вратарят Донарума спаси победата.

На Италия предстои двубой с другия фаворит в групата Испания, който също спечели мача си с Хърватия, по-рано на 15 юни.