Алекс Начева с личен резултат, остана четвърта на Европейското

10 Юни, 00:11     0

Александра Начева постави личен рекорд на троен скок - 14.35 метра, но остана на 8 сантиметра от бронзовия медал във финала на тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Рим. Габриела Петрова се нареди шеста с 14.16 метра.

Алекс вървеше трета до последния 6 опит, но в него французойката Илонис Гуламе се приземи на 14.43 метра. Шампионка стана испанката Ана Пелетейро- Компаоре. Припомняме, че европейския рекорд принадлежи на Инеса Кравец през 1995 година.

Втора в състезанието остана туркинята Тугба Данъшмаш, което скочи 14.57 метра - национален рекорд на Турция.

Мирела Демирева остана на четвърто място в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика в Рим.

Българката завърши състезанието с лично постижение от 193 сантиметра, които обаче не стигнаха за топ 3.

Състезанието премина тежко заради поройния дъжд.

Европейска шампионка стана украинката Ярослава Магучих с 201 см, а второто място зае Анжелина Топич с 197 см. Тройката допълни Ирина Герасченко със 195 см.