Арсенал и Ливърпул поделиха точките след зрелище на "Емиратс"

27 Октомври, 22:47     0

Aрсенал и Ливърпул направиха равенство 2:2 в дербито от 9-ия кръг на Висшата лига. На "Емиратс" двата тима предложиха бърз и атрактивен футбол и в крайна сметка заслужено поделиха точките.

Началото бе ударно и "артилеристите" дръпнаха напред още в 9-та минута след страхотно изпълнение на Букайо Сака. Мърсисайдци отговориха бързо и Върджил ван Дайк изравни в 18-та минута с глава след центриране от корнер и отклонена топка от Луис Диас.

Малко преди почивката лондончани отново поведоха с дебютния гол за клуба на Микел Мерино. Европейският шампион с Испания заби неспасяемо топката с глава след отлично центриране от фал на Деклан Райс. През втората част играчите на Арне Слот натиснаха в търсене на обрат, но трудно стигаха до чисти голови положения. Тяхната настойчивост все пак даде резултат в 81-та минута, когато Трент Александър-Арнолд намери с точен извеждащ пас Дарвин Нунез, а уругвайският нападател поднесе топката на Мохамед Салах, който не сбърка от удобна позиция.

До края не паднаха повече голове и срещата завърши наравно. Така Ливърпул заема втора позиция с точка по-малко от лидера Манчестър Сити, докато Арсенал е на трето място с актив от 18 точки, четири по-малко от днешния си съперник.