Аржентина и Бразилия претърпяха загуби, кариоките с четвърто поражение в квалификациите за Мондиал 2026

11 Септември, 08:34     0

Бразилия и Аржентина загубиха квалификационните си мачове за Световно първенство в зона Южна Америка. Кариоките паднаха при гостуването си на Парагвай с 0:1. Единственото попадение отбеляза Диего Гомес в 20-ата минута на двубоя.

Поражение претърпя и настоящият първенец на планетата Аржентина. Колумбия удари гаучосите с 2:1. Домакините поведоха в 25-ата минута, когато точен бе Мускера, който получи пас от Хамес Родригес. Самият Родригес вкара втори гол в 60-ата минута, реализирайки дузпа. Преди това обаче Аржентина стигна до изравняване, когато точен бе Николас Гонзалес.

Въпреки загубата Аржентина продължава да води в групата с 18 точки пред Колумбия с 16. Колумбийците обаче са единственият отбор, който все още не познава вкуса на поражението. Бразилия е едва на пета позиция с 4 загуби от 7 мача и 10 точки.