Аржентина спечели рекордна титла на Копа Америка с 1:0 над Колумбия, Меси с тежка контузия

15 Юли, 08:30     0

Аржентина спечели за рекорден 16-ти път с Копа Америка след драматична победа с 1:0 на финала срещу Колумбия след продължения. Двубоят се игра на „Хард Рок Стейдиъм“ в Маями. Единственото попадение падна в 112-ата минута и бе дело на Лаутаро Мартинес.

Финалът бе съпътстван с редица събития. Лионел Меси получи контузия в 66-ата минута и напусна принудително терена в последния си мач за „албиселесте“ на турнира Копа Америка. Меси се разплака, защото не успя да помогне на световните шампиони в последния си мач на Копа Америка. Настроението на Меси рязко се промени след края на финала, когато вече беше радостен от големия успех. Анхел Ди Мария се сбогува с националния отбор на Аржентина в 117-ата минута.

Двубоят трябваше да започне в 3:00 часа българско време, но заради проблеми с влизането на феновете на стадиона бе отложен с час и 22 минути. Една от вратите беше пробита от колумбийски фенове, които нахлуха през нея, а впоследствие полицията я затвори. Колумбийските фенове предизвикаха безредици, прескачайки загражденията, тъй като се опитаха да влязат на стадиона без билети.