България разби Полша 3:0, на полуфинал на Световното до 21 г. сме

12 Юли, 21:10     0

България наистина е световна сила в мъжкия волейбол за състезатели под 21 години= Великолепен български тим изнесе истинска лекция на Полша и победи с 3:0 (25:17, 35:33, 25:18) на световното първенство в Бахрейн. С 2 поредни победи във втората група, първата срещу Тайланд също с 3:0, не можем да бъдем изместени от първите две места. Отмъстихме си истински на Полша. Тези два тима преди две години играха финал на мондиала под 19 години и паднахме с 0:3 от "дружината". Сега сразихме Полша и в първата, и във втората група.

България заигра като истински претендент за медал. Мачът започна точка за точка, но не продължи дълго в това русло. Сериозната интрига се запази до 11:10 в наша полза. Направихме четири поредни точки, което се оказа и решаващо. Естествено, Полша е много силен тим и "показа зъбите си". "Дружината" намали до 17:20. Завършихме гейма с три поредни точки и 25:18.

Втората част беше фестивал на волейбола от най-високо ниво - и като качество, и като драма. След като поведохме с 2:0, позволихме на Полша да обърне с четири поредни точки. Гонитбата започна! Разменяхме успешни атаки, но преднината на "дружината" си стоеше. В играта на нерви ние излязохме победители. Стигнахме до равенство при 21:21. И за нашия беше първият от многото геймболи. Следващите два отидоха в актива на Полша - се безуспешни. След куп обръщания на резултата най-накрая поведохме с 2:0 след 35:33.

Това волейболно шоу продължи с пълна сила. И диригентската палка държеше България. След 2:2 бързо направихме четири точки и посочихме посоката на дуела. Поляците се опитваха да се държат близо. На моменти стигаха до една точка изоставане, но не и до равенство. При 16:15 ключови бяха три поредни успешни атаки за нас. Наказателната акция започна да работи с пълна сила. А резултатът растеше и растеше. Мачът завърши с 25:18.

Утре играем последен мач с Иран, който ще е подготовка за полуфинала. А Полша ще се бори за местата извън финалната четворка.