Байерн и ПСЖ на четвъртфинал в Шампионската лига

06 Март, 00:54     0

Байерн Мюнхен и ПСЖ се класираха за четвъртфиналите в в Шампионска лига. Баварският колос успя да се отърси от негативното представяне в Бундеслигата и отстрани Лацио с общ резултат с 3:1. Тимът на Томас Тухел разгроми с 3:0 Лацио на „Алианц Арена“ в реванша, след като бе загубир с 0:1 в първия двубой на Стадио Олимпико. Хари Кейн даде аванс на своя тим в 39-ата минута, като до края на първото полувреме Томас Мюлер удвои преднината за своя тим. Кейн в 66-ата минута оформи крайния резултат и временно успя да спаси разклатения стол под Тухел.

Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига, след като победи Реал Сосиедад с 2:1 на „Реале Арена“ в Сан Себастиан в осминафинален мач-реванш и с общ резултат 4:1 продължава напред. И двата гола бяха дело на Килиан Мбапе, който се разписа веднъж и в първия мач.

В 15-ата минута Мбапе даде аванс на парижани след красив гол с удар от малък ъгъл. Мбапе покачи на 2:0 в 56-ата минута след супер извеждащ пас на резервата Канг-ин Лий и бърз пробив, последван от удар в близкия ъгъл. В 62-рата минута гол на Андер Баренечеа не бе признат заради засада. Капитанът Микел Мерино отбеляза почетно попадение за „чури-урдин“ в 89-ата минута.

Жребият за четвъртфиналите e в петък, 15 март от 13:00ч. българско време.