Белингам спаси Англия от загуба срещу Белгия, Германия удари Нидерландия със спорен гол

27 Март, 00:07     0

Англия избегна втора поредна загуба с гол на Джуд Белингам в петата минута от добавевното време. Селекцията на Гарет Саутгейт издрапа до 2:2 срещу Белгия, след като преди три дни падна у дома от Бразилия.

Под проливния дъжд в Лондон Белгия поведе с 1:0 с гол на Тилеманс след грешка при изнасянето на топката от Джордан Пикфорд 11-а минута. Само 240 секунди след това Айвън Тоуни изравни за Англия от дузпа с първия си гол за националния отбор. Комбинацията обаче бе започната от Коби Мейно, мина през Белингам, който изведе Тоуни преди да се стигне до наказателния удар. Малко след като изтече първата половина на полувремето Англия можеше да води в резултата, но Боуен бе в засада.

В 36-а минута грешка на Луис Дънк подари топката на Лукаку и той поднесе прекрасно подаване на Тилеманс. Полузащитникът вкара второто си попадение в срещата. В края на мача резервата Джеймс Мадисън намери на чудесна позиция Джуд Белингам, който изравни дълбоко в добавеното време за 2:2.

Германия надви Нидерландия с 2:1 след много спорен гол на Никлас Фюлкруг в самия край на „Дойче Банк Парк“ във Франкфурт. Така селекцията на Бундестима продължи успешно с подготовката си за домакинското първенство.

Джоел Веерман откри резултата след само четири минути игра, но седем след това левият бранител на Щутгарт – Максимилиан Мителщедт, изравни след топовен изстрел.

Никлас Фюлкруг оформи крайния резултат в 85-ата минута като при това попадение останаха съмнения, че топката не е минала голлинията. В крайна сметка реферът призна гола за радост на препълнените трибуни.