Берковица - домакин на състезание по биатлон

20 Август, 13:49     0

През септември в Берковица ще се проведе традиционното състезание по биатлон за най-малките възрастови групи „Берковски Олимпиец“. Програмата ще протече с официална тренировка на отборите на 04.09.2019 г.  и трасето ще бъде отворено до 16.00 часа.

На следващия ден /5 септември/ състезанието ще продължи със спринтовата дисциплина „крос“ от 10.00 часа и на 06.09.2019 г. ще завърши с индивидуална дисциплина, също от 10.00 часа.

Непосредствено след финала на последните финиширали състезатели, ще се проведе и официалното награждаване на победителите в състезанието „Берковски Олимпиец“.

Състезанието е включено в календара на Българска Федерация Биатлон и носи точки за общото класиране за купа „Надежди“.  Спортното събитие ще се проведе с помоща на „Клуб по биатлон Ком – Берковица“, БФБ и с голямата  финансова подкрепа на Община Берковица.

Източник: zovnews.com