Безпроблемно 2:0 за Елизара Янева и полуфинал за нея на W15 в Испания

24 Октомври, 15:21     0

Елизара Янева победи испанката Алба Рей Гарсия  (номер 931 в ранглистата) след 6:3, 6:2 и се клаира да полуфинала на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишната пловдивчака проби второто подаване на  Рей Гарсия за 3:1, а при 5:3 първо спаси два брейкбола и спечели сета при четвъртата си топка.

Във втория сет тенисистките си направиха 4 пробива, три за Елизара. При 5:2 българката спаси три брейкпойнта и затвори сета и мача за 6:2  с първия си мачпойнт. Двубоят приключи за час и 46 минути.

На полуфинала Янева срещу нидерландката Йой де Зеув, която победи в мача между младите тенис надежди Мика Бухник (Израел) след 6:2, 7:5.

Любопитното е, че след кратка почивка Елизара и Бухник ще играят полуфинал на двойки срещу Йой де Зеув и Адриен Наги (Унгария), които са номер 3 в схемата.