Бивш любимец на "Лаута" донесе 3-те точки на Лудогорец

30 Март, 18:37     0

Локомотив (Пловдив) загуби от Лудогорец с 2:1 в домакинството си от 26-ия кръг на efbet Лига.

Паскалев сбърка при изнасянето на топката в 30-ата минута, а от грешката му се възползва Бърнард Текпетей. Ганайската звезда напредна скоростно и шутира извън границата на наказателното поле. Силният му шут прати топката в мрежата за 0:1.

Бабакар Дион центрира към Мичи Нтело. Новият №9 на "железничарите" хитро се измъкна зад гърба на неориентирания Вердон и отблизо матира Серджио Падт за 1:1 в 36-ата минута.

Текпетей пропусна да вкара за Лудогорец в 51-ата минута. Ганаецът финтира вратаря Томов, но си намали ъгъла и не можа да прати кълбото в мрежата.

Греда за Лудогорец в 81-ата минута. Центриране от корнер на далечна греда бе засечено от Вердон, но топката се от и от гредата.

Бившият играч на Локо Диниш Алмейда попари феновете на "Лаута" с попадение в първата минута от продължението. Али изчисти центриране  в пеналта, но точката попадна на десния крак на Алмейда за 1:2.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:2

0:1 Бърнард Текпетей 30, 1:1 Мичи Нтело 36, 1:2 Диниш Алмейда 90+1

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 81. Томов, 44. Лясков, 5. Павлов, 91. Сегура, 4. Паскалев, 71. Камдем, 6. Иванов, 21. Евандро, 7. Дион, 14. Илиев, 9. Нтело

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 4. Алмейда, 24. Вердон, 17. Сон, 30. Нареси, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 6. Пьотровски, 7. Рик, 9. Дуа

Във Враца: - Жена, познай какво имам в джоба. Почва със "з"!? - Заплата? - Не... Зимах половинка рикия!