Борусия Дортмунд с яка издънка срещу Аугсбург

26 Октомври, 22:10     0

РБ Лайпциг победи с 3:1 Фрайбург в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата и поне временно се изкачи на върха в шампионата. Тимът събра актив от 20 точки и води с три пред Байерн, като баварците са с мач по-малко. Именно Фрайбург пък към момента заема третото място.

До успеха домакините стигнаха след обрат, изцяло изкован във второто полувреме. В 15-ата минута Рицу Доан се разписа и даде аванс на Фрайбург. Втората част обаче започна чудесно за Лайпциг, като още в 47-ата минута Вили Орбан изравни. Десетина минути след това Лутсхарел Геертруда пък даде аванс на тима си.

Крайният резултат беше оформен в 79-ата минута от Люис Опенда.

По същото време пък Борусия Дортмунд допусна звучна издънка, която остави отбора извън челните места, където ситуацията е много напечена. В гостуване срещу Аугсбург всичко започна по мечтания начин, след като Дониел Мален откри резултата още в четвъртата минута. След две попадения на Алексис Клод Морис - по едно във всяко от полувремената, пълният обрат бе факт и тук. Интересното е, че за първия му гол му асистире Марио Волф, който в миналото е бил част от Борусия.

Така Борусия остана на 7-о място с 13 точки - на една от топ 4 и на 7 от върха, където е РБ Лайпциг. Втори е Байерн Мюнхен със 17 пункта (мач по-малко), следван от Фрайбург - 15 точки, Байер Леверкузен - 14 точки (мач по-малко), Унион Берлин - 14 точки (мач по-малко) и Айнтрахт Франкфурт - 13 точки (мач по-малко).

Щутгарт пък записа победа с 2:1 над Холщайн Кил и се доближи само на точка зад Борусия Д.