Ботев II загуби е Добрич, остава "фенер на колоната"

20 Май, 21:19     0

Добруджа победи Ботев Пловдив II с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Втора футболна лига. Денислав Ангелов в 28-ата минута и Янчо Андреев 37-ата вкаха за домакините, а за пловдивчани точен бе Монир Хакир Ал Бадарин 72в 72-ата.

Началото на двубоя започна с превес на домакините. В 5-ата мин. Денислав Ангелов получи добра топка, но пропусна да реализира. Най-близо до гола бе Шериф Осман в 23-ата мин., когато отправи силен удар с глава след изпълнение на ъглов удар.

След още една бърза атака, в 28-ата мин. Денислав Ангелов бе точен и откри резултата в полза на Добруджа. Натискът на домакините продължи и в 37-ата мин. Янчо Андреев покачи на 2:0.

Второто полувреме започна отново с превес на Добруджа. В 70-а минута Андриан Димитров получи отлична възможност да реализира трето попадение за Добруджа, но вратарят на гостите изчисти топката в ъглов удар. Две минути по-късно обаче, Монир Хакир Ал Бадарин от Ботев изненада вратаря на Добруджа и с далечен удар за крайното 2:1.

Капитанът на Ботев Мартин Ситев получи жълт картон за грубо нарушение срещу Янчо Андреев.

Източник: marica.bg