Ботев излиза за подвиг срещу Панатинайкос

01 Август, 10:14     0

Ботев Пд посреща Панатинайкос в мач-реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа днес. Срещата на стадион „Христо Ботев“ започва в 21:00 часа българско време.

Първият двубой на гръцка земя завърши с минимален успех на ПАО с 2:1. Александър Йеремейеф и Анастасиос Бакасетас от дузпа осигуриха комфортен аванс на домакините до почивката, но след нея чудесна атака на българския тим бе завършена от Ален Корошец в 70-та минута. Това попадение дава всички шансове на възпитаниците на Душан Керкез да мечтаят за отстраняване на нов силен отбор, след като в предишния кръг „канарчетата“ се справиха със словенския Марибор след победа и равенство в двата мача.

Ботев стартира с успех кампанията си в първенството, след като се наложи над Ботев Враца с 3:1 в северозападния град. Последва драматично равенство 2:2 с градския съперник Локомотив, като „жълто-черните“ инкасираха изравнителния гол в добавеното време на второто полувреме. Всички тези резултати и представяния говорят за едно самочувствие у носителя на Купата на България, което дава предпоставки най-малкото за битка срещу Панатинайкос в четвъртък вечер.

Ако успее да се справи с гръцкия гранд, тимът на Керкез вероятно ще се изправи срещу нидерландския колос Аякс в третия квалификационен кръг. Амстердамци имат преднина от един гол срещу Войводина преди реванша в Сърбия. Ако отпадне от Панатинайкос, Ботев отива в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

В третия по сила евротурнир са други двама наши участници – Черно море и ЦСКА 1948.

„Моряците“ посрещат символично израелския Апоел Беер Шева в мач-реванш от втория предварителен кръг в Разград. На „Хювефарма Арена“ двата отбора стартират от 0:0 след първия мач в Ловеч.

ЦСКА 1948 пък има преднина от едно попадение срещу черногорския Будучност. Преди реванша в Подгорица, точен за „червените“ на Националния стадион бе Бирсент Карагарен.