„Ботев“ отстъпи на „Славия“ в София

14 Юли, 08:50     0

„Славия“ победи „Ботев“ Враца с 2:0 в мач от последната четворка за оставане в Първа Лига. Домакините откриха резултата още в 12-ата минута с гол на Калоян Кръстев, а до края на първата част резултатът остана 1:0. В началото на второто полувреме, белите получиха правото да изпълнят дузпа. Чавдар Ивайлов задържа Радослав Кирилов в наказателното поле, за което рефера посочи бялата точка, а халфът на врачани получи втори жълт и следователно червен картон. Питър Макрилос стреля и прати топката във вратата на „Ботев“, но реферът сметна, че при изпълнението на дузпата играчите на белите са навлезли в наказателното поле по-рано от позволеното и тя трябва да бъде повторена. При втория си опит обаче младият вратар на врачани Дамян Дамянов спаси удара на австралиеца, след добавка обаче Макрилос все пак реализира за крайното 2:0. Отново ключова фигура за победата бе вратарят на Славия – Светослав Вуцов, който отрази опасните удари на врачанската атака и запази мрежата си суха. Следващият мач на врачани е срещу другият северозападен тим „Монтана“ на 10 май, в понеделник от 18:00ч. на ст. "Хр. Ботев"във Враца.