Божиков герой за Слован в Лига Европа

Снимка: Twitter   10 Август, 11:53     0

Българският национал Васил Божиков бе един от героите за своя Слован (Братислава) в срещата с Рапид (Виена) от третия предварителен кръг в Лига Европа. Защитникът отбеляза първия от два гола за своя тим, който надделя с 2:1 над австройците.

Гостите от Австрия обаче направиха първото попадение в двубоя. В 12-ата минута след центриране от корнер топката малко случайно стигна до Швааб, който от точката на дузпата я прати във вратата за 0:1.

В 29-ата минута Слован успя да изравни, а автор на гола бе Васил Божиков. Тогава след центриране от корнер българинът се извиси и с глава успя да се разпише за 1:1. В 49-ата минута и късметът беше на страната на домакините, като при едно центриране по земя Барац действа неразчетено и си отбеляза автогол за 2:1.

Шансът покри Слован още веднъж и в 82-ата минута, когато Рапид получи дузпа в своя полза за нарушение на Савичевич в гръб срещу нападател на гостите. Ударът на Алар от бялата точка бе спасен от вратаря и така тимът от Братислава удържа победата. Успехът даде леко преимущество на словаците преди реванша, но той няма да е никак лек за Божиков и компания, тъй като Рапид може да продължи дори и с минимална победа с 1:0.

Източник: fakti.bg