Черно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 на "Лаута"

20 Август, 00:27     0

Черно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 в последен мач от 5-ия кръг на efbet Лига, предаде Gong.bg. "Моряците" стигнаха до успеха на "Лаута" след обрат. Всички попадения паднаха през втората част на срещата.

Възпитаниците на Илиан Илиев взеха трите точки, с които събират актив от 10 и заемат временно четвъртото място. "Смърфовете" пък са със 7 точки от началото на сезона.

Черно море постигна първа победа като гост на Локомотив Пловдив от 2018-а година насам.

В 9-ата минута след добра комбинация на домакините, Димитър Илиев намери Жулеин Лами в наказателното. Той си поведе дълго топката, но все пак стреля с десния крак. С решителна намеса блесна Виктор Попов, който скочи на шпагат, за да блокира удара на Лами.

Две минути след това удар на Мазир Сула от вътрешността на пеналтерията беше блокиран. Последва корнер, но без нищо по-опасно пред вратата на Кристиан Томов.

В 25-ата минута Живко Атанасов стигна до центриране на далечната греда и стреля с глава. Стражът на Локо Пловдив се справи, а след това Влатко Дробаров пробва да добави кълбото във вратата, но бе спрян. Все пак последва сигнал за нарушение в атака.

Добра възможност се откри пред "смърфовете" осем минути след това. Ангел Лясков нахлу в наказателното на "моряците", след което направи двойно с Димитър Илиев и шутира. Изпълнението му обаче се озова право в ръцете на Пламен Илиев.

Три минути преди края на първата част пък Асен Дончев пропиля най-доброто положение пред "моряците". Той получи чудесно центриране от Мазир Сула, но отблизо не успя да преодолее Кристиан Томов.

В началото на второто полувреме Мазир Сула стреля от дистанция по земя, като изпълнението му мина встрани от вратата на Локомотив Пловдив.

Две минути по-късно Дуду стреля, а Кристиан Томов успя да избие. След това стражът пострада при сблъсък с Мазир Сула. Топката пък стигна до Брено, който стреля, но ударът му бе избит от голлинията. Все пак играта бе спряна, за да се провери състоянието на Томов.

Първи удариха футболистите на Любослав Пенев. В 62-ата минута Георги Каракашев изведе отдясно Жулиен Лами, който напредна и с прецизен удар преодоля Пламен Илиев за 1:0. Попадението беше прегледано от ВАР за потенциална засада, но в крайна сметка бе признато.

В 69-ата минута добър шанс се откри пред Васил Панайотов, който засече центриране, но отблизо прати топката над вратата на пловдивчани.

Шест минути по-късно "моряците" стигнаха до изравнителен гол. Дуду получи отдясно и центрира. Топката стигна до Исмаил Иса, който стреля с глава. Кристиан Томов спаси удара му, но след това футболистът на "моряците" добави кълбото в мрежата и изравни.

Пълният обрат за Черно море дойде в 82-ата минута. Влатко Дробаров стигна до центриране на близката греда и изпрати топката в мрежата с глава. Така той донесе пълния обрат за Черно море.

До края на срещата нямаше опасни положения пред двете врати и така футболистите на Илиан Илиев се поздравиха с успеха и трите точки.

По-рано вечерта , Ботев Враца записа първите си точки в efbet Лига, в петия кръг от родния шампионат. В дербито на те победиха Септември София с 2:0 и спечелиха първи три точки през този сезон.

Така Септември София остана единственият тим от родния шампионат, който продължава да няма дори една точка и заема последното 16-о място, докато врачани са 14-и.

Източник: marica.bg