Четири медала за класиците на Пловдив от ДЛОШ за момчета

20 Април, 14:18     0

Един сребърен и три бронзови медала е активът на пловдивската борба от провелия се в Сандански държавен лично-отборен шампионат по класическа борба за момчета.

Състезателите на (Локомотив Пловдив), всички ученици на спортно училище "Васил Левски",  спечелиха един сребърен медал (Крис Благоев категория до 44 кг.), един бронзов медал (Божидар Цурев категория до 62 кг.) и 2 пети места на Емилиан Шишеков в категория до 48 кг. и Стоян Ябанджиев в категория до 68 кг. В отборното класиране Локомотив се нареди на второ място.Два бронзови (Ивайло Джамбов категория 41 кг. и Николай Видолов категория 75 кг.) има в актива на другия пловдивски тим - Атлетик.Медалистите от Пловдив:кат. 41 кг. - 3. Ивайло Джамбов (Атлетик)кат. 44 кг. - 2. Крис Благоев ( Локомотив)кат. 62 кг. - 3. Божидар Цурев (Локомотив)кат. 75 кг. - 3. Николай Видолов (Атлетик)Отборно класиране: 1. Левски 167 точки, 2. (Локомотив) Пловдив 75 т., 3. ЦСКА 71 т.Днес е надпреварата в свободния стил. На тепиха ще излязат 243 състезатели от 52 клуба.

Източник: marica.bg