Четвърто място за родните грации на Олимпиадата в Париж (СНИМКИ)

БГНЕС   10 Август, 17:21     0

Националният ансамбъл на България не успя да спечели медал от Олимпийските игри в Париж. Родните грации бяха предпоследни след първата част на финала, след което се представиха страхотно при второто си съчетание, но това им стигна само за четвърта позиция.

В петък възпитаничките на Весела Димитрова, в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, бяха без конкуренция в квалификацията и завършиха убедително на първо място. Днес обаче те не издържаха при изпълнението на композицията с 5 обръча и допуснаха две грешки в края, което ги остави на седма позиция от осем отбора.

ансамбъл България
БГНЕС

Българският отбор показа характер и се вдигна за втората част от финала. Златните момичета бяха без грешки в съчетанието с 3 ленти и 2 топки и получи резултат, който 33.700, който бе най-силен от всички осем ансамбъла. Сборът на България обаче бе 67.800 и остана на 0.300 от този на италианките, които взеха бронзовия медал.
Изненадващ шампион стана ансамбълът на Китай, който бе безгрешен и триумфира с 69.800. На втора позиция се наредиха гимнастичките на Израел с 68.850.
Така България приключва турнирът по художествена гимнастика със сребърен медал на Боряна Калейн в индивидуалната надпревара.