Чудото не стана: Академик приключи сезона НБЛ с тежка загуба в Самоков

09 Май, 01:57     0

Рилски спортист е четвъртият полуфиналист в Националната баскетболна лига, след като  записа втора поредна победа над Академик Пловдив. У дома самоковци се наложи с 97:76 (18:15, 23:20, 31:22, 25:19). Така лидерите в редовния сезон печелят серията с 2-1 победи и на полуфиналите ще се изправят срещу Черноморец.

Двубоят с Академик Пловдив протече изцяло под диктовката на тима ни, който пое инициативата още от началните минути на двубоя. Все пак напрежението от важността на срещата явно оказа влияние и баскетболистите ни пропуснаха да отбележат някои чисти стрелби през първото полувреме, което позволи на гостите от Пловдив да не изостават с много в резултата. Той самия на почивката бе 41- 35 в полза на тима ни.

При възстановяването на играта за вторите 20 минути баскетболистите ни заиграха още по- здраво в защита и това доведе до поредица от грешни отигравания в редиците на гостите. Отборът ни се възползва максимално от това и след серия от резултатни нападения разликата в полза на Рилски започна да расте.

Черешката на тортата в нея пък бе отбелязаната стрелба от центъра със сирената на Крис Минков, след която отборът ни се оттегли преди финалния период с 15 точки аванс- 72- 57.

В последните десет минути Рилски продължи да диктува играта и темпото на игра в двубоя, като гостите сякаш вече нямаха и сили да се противопоставят на тима ни и срещата приключи при крайното 97- 76.

Чавдар Костов бе истиннски лидер за тима си и завърши с 18 точки. Димаджио Уигинс добави 17 точки и 11 борби, Деян Карамфилов и Йордан Минчев нанизаха по 14 точки, а Крис Минков отбеляза още 12 точки.

Тони Гуджино и Васил Бачев завършиха с по 15 точки за Академик. Кръстомир Михов прибави още 12, а Томислав Минков се разписа с 11 точки и 5 борби.