Елизара Янева срещу Росица Денчева на финала на J300 в Пловдив

12 Април, 13:36     0

Пловдивчанката Елизара Янева и плевенчанката Росица Денчева се класираха за финала на сингъл при девойките на изключително силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив. Надпреварата се провежда при великолепни условия на кортовете на ТК „Локомотив".

Поставената под №2 при девойките Елизара Янева спечели убедително на полуфиналите срещу №8 в схемата Елена Бертя (Румъния) с 6-1, 6-4. Това е четвърта поредна победа за Янева на турнира без да загуби сет. В първите си четири мача Елизара загуби само 18 гейма. Поставената под №3 Росица Денчева детронира шампионката от миналата година Теодора Костович от Сърбия. В повторение на финала от преди година Денчева победи поставената под №1 в схемата Костович с 6-3, 7-6 (2). Росица показа страхотен характер и успя да обърне втория сет от 2-5. Така Денчева се класира за финала с четири победи и нито един загубен сет.

По-късно днес, европейските шампионки на двойки до 16 г. Янева и Денчева ще играят на полуфинал и в турнира на двойки. Първите поставени българки ще играят срещу Ева Йонеску от Румъния и Неус Торнер Сенсано от Испания.

Изключително достойно представяне направи и Анас Маздрашки при юношите. Българинът взе сет на №1 в схемата и №10 в световната ранглиста за юноши Ян Кумстат от Чехия. Маздрашки отстъпи на полуфиналите с 6-2, 0-6, 3-6. Преди този мач Анас записа три поредни победи без да загуби сет.

По-късно днес, Александър Василев ще играе във финала на двойки при юношите. Василев и Тео Папамаламис от Франция, поставени под №4, ще играят срещу вторите в схемата чехи Ян Кумстат и Ян Климас.

Източник: marica.bg