Франция надви Белгия с 2:0, Италия удари и Израел

10 Септември, 00:06     0

Франция удари Белтия с 2:0 в мач от група 2 на Лига "А" в Лигата на нациите. Възпитаниците на Дидие Дешан се съвзеха след загубата от Италия с 1:3 преди дни и този път се поздравиха с трите точки. За "петлите" се разписаха Рандал Коло Муани в 30-ата минута и Осман Дембеле в 57-ата минута.

Интересното е, че селекционерът на домакините бе предприел доста промени по състава, като на пейката останаха футболисти като Антоан Гризман и Килиан Мбапе. И двамата се появиха по-късно в мача, вече при аванс на "петлите".

Италия постигна втора победа в Лигата на нациите, побеждавайки Израел с 2:1 на неутралния терен в Будапеща. Давиде Фратези и Мойс Кийн донесоха успеха на "скуадра адзура", а Абу Фани отбеляза почетното попадение за Израел в 90-ата минута.

Франция и Белгия имат по три точки след два мача, докато Италия води в групата с шест пункта. "Червените дяволи" надвиха Израел в първия си мач, но днес не успяха да измъкнат нещо повече от французите, въпреки че имаха добри положения. Следващите мачове за двата тима от Лигата на нациите са през следващия месец.

Източник: marica.bg