Георги Димитров спечели с инфарктна среща в тежката категория на турнира по борба в Симеоновград

07 Октомври, 17:23     0

Георги Димитров спечели в инфарктна среща срещу Богомил Бонев в тежката категория на традиционния възпоменатален турнир по борба "Шестте великденски ангели" в Симеоновград.

В категория до 95 кг шампион е Мирослав Христов. Симеоновградския клуб спечели "Вълко Костов" спечели 6 златни, 5 сребърни и 6 брознови медала. Участваха отбори от цялата стран и всички те похвалиха отличната органзация.

Един от големите приятели на на клуба в Симеоновград инж. Славин Янакиев бе награден с юбилеен медал и плакет 100 г. организиран спорт.

Треньорът Росен Бонев връчи юбилейни медали на своите възпитанички от златното поколение - Деница Дикмова, Ива Бонева, Симона Пенкова, Теодора Цветанова.

Награди получиха също и приятелите на клуба борба, допринесли за развитието на този спорт в Симеоновград - Донко Трендафилов, Димитър Адамов, Даниел Колев - бивш треньор на Нова Загора, и други.

Турнирът започна с едноминутно мълчание в памет на починалите две млади надежди на клуба и на прегазените на тротоар преди 13 г. шестима младежи от пиян шофьор преди.