Гол в осмата секунда разстрои Франция за 0:2 с Германия

24 Март, 01:59     0

Германия победи Франция с 2-0 в международен приятелски мач. Флориан Вирц вкара първия си гол в международен мач с попадение, което ще остане в историческите книги.

20-годишната звезда Вирц смая публиката в Лион, за да даде преднина на Германия в 1-ата минута, преди Кай Хаверц да удвои малко след полувремето.

Тони Кроос, който играе първия си международен мач от 2021 г. насам, получи топката от началния удар и я прати напред към плеймейкъра на Леверкузен Вирц.

Той се впусна напред и тъй като не беше затворен, отправи яростен удар, който остави Брайс Самба на място, докато топката прелетя под напречната греда.

Попадението на Вирц щеше да изравни рекорда за най-бързо регистриран международен гол – отбелязан през 2013 г. от сънародника му Лукас Подолски. Но австриецът Кристоф Баумгартнер отбеляза за Австрия срещу Словакия 7 секунди по-рано в другия двубой.

Джамал Мусиала беше оставен с твърде много пространство в наказателното поле, когато Вирц го намери с дълъг пас, а младежът на Байерн Мюнхен заобиколи Самба, преди да даде топката на връхлитащия Хаверц.

Селекционерът на Франция Дидие Дешан направи промени, но без Антоан Гризман, който пропусна първия си международен мач от 2017 г. насам, на домакините им липсваше острие въпреки присъствието на звездния нападател Килиан Мбапе.

Момчетата на Юлиан Нагелсман изглеждаха готови да отбележат следващия гол, като само страхотни спасявания на Самба отказаха дебютанта Максимилиан Мителщад и Томас Мюлер.

Франция едва не намали изоставането си в 88-ата минута, когато Мителщадт сгреши при изчистването на топката, но Антонио Рюдигер бе на крачка от линията и ВАР отсъди, че играта с ръка в полето е неумишлена.

Двете страни продължават подготовката си за Европейското първенство това лято, като на 26 март Франция приема Чили, а Германия - старите си съперници от Нидерландия.