Грузия шокира Португалия и се класира за осминафиналите, Чехия аут след загуба от Турция

27 Юни, 00:18     0

Грузия сътвори голямата изненада на Евро 2024 като победи Португалия с 2:0 на Фелтинс Арена в Гелзенкирхен в последния мач от Група „F“ и сензационно се класира за осминафиналната фаза.

Тимът на Вили Саньол завърши трети в групата и ще се изправи срещу Испания на осминафиналите. Кристиано Роналдо и компания финишираха на първата позиция – нещо, което беше ясно още преди мача, и ще се изправи срещу Словения.

Грузинците изненадващо поведоха още във втората минута с гол на Хвича Кварацхелия. В 57-ата минута Жорж Микаутадзе покачи на 2:0 от дузпа. В хода на целия двубой Португалия бе по-опасният тим, но така и не вкара гол.

Турция победи Чехия с 2:1 в много драматичен и в същото време изнервен мач от Група „F“ на Евро 2024. По този начин възпитаниците на Винченцо Монтела продължават към елиминациите като втори отбор с 6 точки и на 1/8-финалите ще се изправят срещу Австрия, докато тимът на Иван Хашек се сбогува с участието си в турнира, завършвайки на дъното в групата с 1 точка.