Хари Кейн с рекорд за Англия при победата с 2:1 над Италия в Неапол

24 Март, 00:32     0

Хари Кейн счупи рекорда за всички времена за отбелязани голове с екипа на Англия с 54-ото си попадение в актива си, реализирано при успеха с 2:1 на островитяните в откриващия мач от квалификациите за Евро 24 срещу Италия.

Капитанът на Англия реализира дузпа в 44-ата минута на срещата от група С в Неапол след игра с ръка на Джовани ди Лоренцо.

Нападателят на Тотнъм достигна рекордния брой в 81 мача.

Миналия месец Кейн счупи рекорда на Тотнъм за всички времена с 267-ия си гол за клуба от детството си, с което надмина резултата, поставен от клубната икона Джими Грийвс през 60-те години на миналия век.

Иначе, футболистите на Гарет Саутгейт вече бяха с гол преднина чрез Деклан Райс, когато капитанът Кейн вкара дузпа в 44-ата минута, за да изпревари Уейн Руни и да помогне на Англия да постигне удобна победа в група С над европейските шампиони.

Матео Ретеги отбеляза попадението на италианците, но въпреки късния натиск и изгонването на Люк Шоу 10 минути преди края, те не успяха да изравнят.

Резултатите и голмайсторите в квалификациите за Евро 2024 на 23 март:

Група CИталия – Англия 1:20:1 Деклан Райс (13), 0:2 Хари Кейн (44-дузпа), 1:2 Матео Ретеги (56)

Северна Македония – Малта 2:11:0 Елиф Елмас (66), 2:0 Дарко Чурлинов (72), 2:1 Яник Янкам (85)

Група HКазахстан – Словения 1:21:0 Максим Самородов (23), 1:1 Давид Брекало (47), 1:2 Жан Випотник (78)

Дания – Финландия 3:11:0 Расмус Хьойлунд (21), 1:1 Оливер Антман (54), 2:1 Расмус Хьойлунд (82), 3:1 Расмус Хьойлунд (90+3)

Сан Марино – Северна Ирландия 0:20:1 Дион Чарлс (24), 0:2 Дион Чарлс (55)

Група JПортугалия – Лихтенщайн 4:01:0 Жоао Кансело (8), 2:0 Бернардо Силва (47), 3:0 Кристиано Роналдо (51-дузпа), 4:0 Кристиано Роналдо (63)

Словакия – Люксембург 0:0

Босна и Херцеговина - Исландия 3:01:0 Раде Крунич (14), 2:0 Раде Крунич (40), 3:0 Амар Дедич (63)