Илиян Радулов е на полуфинал в Мадрид

06 Септември, 20:08     0

Националът на България за Купа Дейвис Илиян Радулов се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара. 19-годишният Радулов победи на четвъртфиналите Пабло Масхуан Хинел (Испания) с 6:3, 6:2 за час и 28 минути игра.

Радулов спечели три поредни гтейма от 3-3 до 6-3 в първия сет. Във втората част Илиян изоставаше с 1-2, но последва серия от пет поредни гейма за 6-2 и победа в срещата.

Съперник на Илиян Радулов в спора за достигане до финала ще бъде третият в схемата нидерландец Михиел Де Кром.

Михаил Иванов и Александър Петров пък отпаднаха на полуфиналите на двойки на турнира на клей в Пирот (Сърбия) с награден фонд от 15 хиляди долара. Иванов и Петров отстъпиха пред поставените под №3 Стефан Латинович (Сърбия) и Владан Тадич (Босна и Херцеговина) с 2-6, 2-6. Мачът продължи 50 минути.

Българите изостанаха с 0-3 в първия сет и го загубиха с 2-6, а във втората част намалиха за 2-3, но Латинович и Тадич спечелиха следващи три гейма, а с това и двубоя.