Исторически финал за Вики Томова в Бад Хомбург

27 Юни, 22:40     0

Виктория Томова стигна за първи път в кариерата си до полуфинал на турнир от WTA 500. 29-годишната софиянка надви рускинята Анна Блинкова с 2:6 6:1 7:6(9) на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд 802 237 евро. Двубоят на първата българска ракета при жените продължи 2 часа и 14 минути.

Вики изпита трудности в първия сет и там тя бе разбита с 2:6, като допусна два пробива и загуби гейм още при първия си сервис.

Отговорът на Томова бе впечатляващ - стартира с пет последователни точки в своя полца и разби Блинкова с 6:1 във втория сет.

Съперничките си размениха по един пробив на старта на третия сет, след което не допуснаха нито една от двете да се откъсне на сериозна дистанция. Блинкова бе тази, която задаваше темпото и поведе с 6:5 и стигн до мачбол, който пропиля и българката се възползва, за да обърне резултата в своя полза.

В тайбрека Томова започна стабилно и дръпна с 4-2, но последва срив и Блинкова обърна до 6-4 в своя полза. Тогава родната първа ракета намери сили и парира новите два мачбола на съперничката си.  След това мачът се развиваше точка за точка, като рускинята пропиля още три мачбола, което я срина. Българската тенисистка показа отново своя характер и обърна събитията на корта при изоставане от 8-9 и не загуби до края нито точка повече.